Strona w budowie. Zapraszamy wkrótce.

Odwołano rozgrywki piłkarskie od IV ligi w dół!

Zgodnie z komunikatem PZPN-u, który został wydany na podstawie decyzji poszczególnych prezesów związków piłki nożnej, rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych, a także rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez wojewódzkie związku zostały odwołane.

Oznacza to, że tabele na zakończenie pierwszej zostały uznane jako tabele końcowe. Ustalono również też, że drużyny zajmujące miejsce premiowane awansem, awansują do lig wyżej natomiast spadków do niższej klasy rozgrywkowej nie będzie. Było to najbardziej optymalne rozwiązanie, które miało najwięcej zwolenników. Zapewne nie wszystkie drużyny są z tego rozwiązania zadowolone, niemniej jednak decyzje musiały zapaść.

Co to oznacza dla drużyn z naszego rejonu?
Idąc od góry czyli IV ligi Apis Jędrzychowice na zakończenie rundy zajmował pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Są dwie grupy IV ligi, a w drugiej pierwsze miejsce zajmowała drużyna Polonii-Stali Świdnica. Obie drużyny wystąpiły o licencje do gry w III lidze i jak weryfikacja przejdzie pomyślnie dla obu klubów czekać ich będzie mecz barażowy o grę w wyższej klasie rozgrywkowej.

W lidze okręgowej Nysa Zgorzelec oraz Hutnik Pieńsk pozostają na tym szczeblu rozgrywkowym. Pogoń Markocice już wcześniej wycofała się z rozgrywek, a Victoria Ruszów znajduje się na miejscu premiowanym awansem do IV ligi. Ciekawie robi się w A klasie. Z grupy drugiej jeleniogórskiej A klasy awansuje z pierwszego miejsca Iskra Łagów.